E-Learning, efektivní způsob školení zaměstnanců | OrangeHouse s.r.o - Tvorba webu, Hypos CRM, CMS, PPC kampaní

E-Learning, efektivní způsob školení zaměstnanců

HyposCRM e-Learning   Napsal: Bc. Luboš Brát, 4. 9. 2014 15:14

Každá firma je občas postavena před úkol proškolit své zaměstnance. Ať se jedná o organizace státní, které řeší nutnost povinného vzdělávání nebo o soukromé firmy, které chtějí zvyšovat kvalifikaci svých pracovníků. Nejefektivnějším způsobem, jak školit pracovníky je e-learning.

elearning_oh.jpg

E-learning, neboli volně přeloženo „učení on-line“ je v posledních letech často skloňováno. Zaměstnavatelé jej preferují jako způsob zvyšování kvalifikace zaměstnanců i jako bezbolestnou variantu povinného vzdělávání.

Jak to funguje?

Na internetu je vytvořen školící kurz ke konkrétnímu tématu. Ten obsahuje materiály pro přečtení, prohlédnutí, poslechnutí. Kurz pak následuje test či série testů, které prověří vědomosti uživatele / zaměstnance. Pokud v testu zaměstnanec zodpoví požadovaný počet otázek správně, úspěšně absolvoval kurz a může si jej zapsat do svého nabytého vzdělání.

Zní to jednoduše? Ano, ono to je jednoduché. Bohužel ale na internetu dostupné e-learningové portály či software tuto jednoduchost příliš nesdílí. Zadávání kurzů je zdlouhavé, vytváření testů a otázek je práce jen pro výjimečně trpělivé vedoucí pracovníky. A samotné uživatelské prostředí pro kurzanty bývá těžkopádné a matoucí.

S tímto stavem jsme se rozhodli skoncovat!

Vytvořili jsme e-Learning s důrazem na uživatelské prostředí (UX Design), který je přímočarý, elegantní a snadno se používá. Jako plugin do systému Hypos CRM jej můžete okamžitě začít využívat a je plně integrovaný do prostředí systému.

 elearning_kurz.jpg

 

Spojili jsme kurz a test v jedno

Rozhodli jsme se zjednodušit život lidem, kteří se starají o školení a spojili jsme v jedno kurz a test. Ke každému kurzu patří jeden test. Zadá se jen procentuální hranice pro splnění testu, počet otázek v testu, počet pokusů, maximální délka testu a deadline, do kdy musí zaměstnanci test podstoupit.

Zaměstnance lze k testu pozvat individuálně i hromadně po celých pracovních skupinách. Uživatel, kterému byl přiřazen kurz je o tom okamžitě obeznámen standardní notifikací systému.

Studijní materiály, povětšinou soubory PDF či Word se připojí ke kurzu jako přílohy. Velice jednoduše, jen přetažením myší nebo standardním systémovým dialogem. A je to, kurz máte vytvořen!

Testovací otázky

V detailu kurzu pak lze přidat testové otázky, přímo v tabulce bez nutnosti s každou otázkou odesílat a ukládat webovou stránku. Pokud je v testu vytvořeno více otázek, než kolik má zodpovědět uživatel (je nastaveno v kurzu v předchozím kroku), zobrazí se náhodné otázky v náhodném pořadí. Správných odpovědí na otázku může být více.

Odpovídání na otázky je přehledné. Uživatel neustále vidí, kolik mu již uběhlo času i kolik otázek již zodpověděl a kolik mu zbývá.

Pokud při plnění testu uživatel omylem zavře okno prohlížeče, nic se neděje. Může jej znovu zapnout a v testu pokračovat tam kde skončil.

elearning_test.jpg

Výsledky testů

Uživatel s oprávněním vidět všechny výsledky je uvidí v přehledné tabulce. Jsou vidět všechny pokusy o absolvování, úspěšné i neúspěšné, délka pokusu i procentuální úspěšnost. Pokud je uživatel řadový zaměstnanec, vidí pouze pokusy o absolvování testu, které podstoupil on sám.

elearning_result.jpg

 

Výsledek lze stáhnout jako PDF soubor, který systém automaticky vytváří.

A to není vše! Úspěšně absolvované kurzy se automaticky vloží na kartu vzdělávání zaměstnance, který test splnil. Jak prosté :-)

 

Líbí se vám náš e-Learning tak jako nám?

Ozvěte se! E-Learning je vytvořen jako plugin pro náš produkt Hypos CRM a doporučujeme jej právě jako jeho rozšíření.

Ale bez obav! Myslíme i na vás, kdo potřebují řešit jen problematiku vzdělávání. Je to snadné a oproti konkurenčním systémům i velice levné.

 

 

  

 

 

Všechny články

comments powered by Disqus